„Арда“ излезе начело във временното класиране в Югоизточната Трета лига след като „погълна“ с 6:0 „Тунджа 2006“ на стадион „Дружба“ в мач от втория кръг на първенството.
Централният нападател Димитър Алексиев даде началото на головата серия в 8-та минута, а в 17-ата се разписа Георги Стефанов.
През втората част нашите вдигнаха оборотите, подобриха мерника и творяха на терена по тактическите задания на треньора Елин Топузаков. Вълчан Чанев покачи на 3:0 в 52-ата минута, в 58-ата влезлият като резерва две минути по-рано Беркай Халил направи 4:0. Петият гол бе дело на Владислав Мисяк в 73-ата минута, а Митко Плахов вкара най-красивия гол мача в 82-ата минута (вижте видеото).
Сред ВИП гостите на „Дружба“ бяха бившите футболисти на „Арда“ от 90-те години на миналия век Екрем Генч и Гюнай Расим (Кънито).
Старши треньорът на „Арда“ Емил Топузаков остана доволен от играта на своите възпитаници. „От мач на мач изглеждаме по-добре на терена. Футболистите са свежи и в добро кондиционно състояние. Но не трябва да се заблуждаваме, все още имаме пропуски, които трябва да ги подобрим“ заяви Топузаков. Той подчерта, че е останал доволен от публиката, която винаги може да даде повече сили на тима в домакинските срещи.
Наставникът на „Тунджа“ Димитър Иванов сподели, че са загубили от много силен отбор“. „Домакините бяха по-подготвени и не можахме да реагираме“, заяви Иванов.
С 6 точки и 10:0 голова разлика, „Арда“ е на първо място във временно класиране.
Другият голям фаворит в групата -  „Сокол“ (Марково), отстъпи с 0:1 при гостуването си в Казанлък на „Розова долина“. Силният тим на „Левски“ (Карлово) пък падна в Оризари от пловдивския „Евроколеж“ с 1:2.